مقاله وایمکس و GPRS

از مهم ترین رشته های برق مخابرات می باشد که در آن به بحث در مورد سیستم های مخابراتی مانند وایمکس و GPRS می شود. دسترسی به اینترنت و مدارهای مخابراتی یکی از مهم ترین مقوله های رشته برق می باشد که در مخابرات به بحث در مورد آن می پردازند.

wimax

اما در ذهن شما پیش می آید که وایمکس چیست؟ در واقع وایمکس Wimax مخفف کلمه ی Worldwide Intero Perability for Microwave Access می باشد که روش دسترسی بی سیم فوق العاده هوشمند می باشد که امروزه بسیار باب شده است.

GPRS یا همان General Packet Radio Service یک سیستم ارزش افزوده در نسل دوم تلفن همراه است که امکان ارسال و دریافت اطلاعات یا داده را روی شبکه های تلفن همراه میسر می کند. البته با ظهور سیستم های پیشرفته از جمله ۴G و ۳G کمتر کسی از سیستم نسل دوم تلفن همراه GPRS استفاده می کند.

در زیر فایلی برای شما آماده شده است که می توانید در مورد وایمکس و GPRS ، مشخصات، مزایا و معایب، تفاوت های این دو سیستم، کاربردها، بررسی عملکرد این دو سیستم و هر آنچه که به آن احتیاج دارید در این فایل مشاهده کنید.

منبع : الکترونیک پروژه

قبلی «
بعدی »

فارغ التحصیل دوره کارشناسی رشته برق الکترونیک دانشگاه صنعتی جندی شاپور , و دانشجوی کارشناسی ارشد الکترونیک دانشگاه شهید بهشتی، علاقه زیاد به برنامه نویسی AVR و ARM و DSP و طراحی مدار PCB از علایق می باشد و همچنین دارای 5 سال سابقه کاری مرتبط با الکترونیک دارم.

دیدگاهتان را بنویسید