آپ امپ میکروسایز، توان میکرو، دریفت نزدیک صفر و ولتاژ آفست کم

شرکت Texas Instrument از جدیدترین محصول آپ امپ را در سایز کوچک با توان کم، دریفت نزدیک به صفر و ولتاژ آفست کم رونمایی کرد که در پکیج های کوچک به فروش می رسد این تقویت کننده دارای ویژگی ها و کاراکترهای مختلفی می باشد که در ادامه به بررسی این محصول می پردازیم.

این تقویت کننده که OPA2333P نام گذاری شده است. این آی سی دارای ولتاژ آفست بسیار کم (ماکزیمم ۱۰uV) و دریفت نزدیک به صفر (۰٫۰۵uV/C) می باشد که بر اساس اطلاعاتی که در دیتاشیت موجود است این آی سی دریفتی نزدیک به صفر دارد.

اگر به واژه دریفت آشنایی ندارید باید بگوییم که هر نوع تغییری در پارامترهای آی سی در دما و شرایط مختلفی رخ بدهد به اصطلاح می گوییم دارای دریفت می باشد که در بسیاری از قطعات الکترونیکی از جمله ژیروسکوپ و آی سی های تقویت کننده بسیار مهم می باشد که باید در نظر گرفته شود.

همانطور که در نمودار زیر قابل نمایش است عملکرد ولتاژ آفست بر حسب دما را مشاهده می کنید که با افزایش دما مقدار خیلی کمی آفست در حد میکروولت میگیرد.

Texas_Instruments_microPower_Zero-Drift_Op-Amp_(OPA2333P)_offset_vs_temperature

قبلی «
بعدی »

فارغ التحصیل دوره کارشناسی رشته برق الکترونیک دانشگاه صنعتی جندی شاپور , و دانشجوی کارشناسی ارشد الکترونیک دانشگاه شهید بهشتی، علاقه زیاد به برنامه نویسی AVR و ARM و DSP و طراحی مدار PCB از علایق می باشد و همچنین دارای 5 سال سابقه کاری مرتبط با الکترونیک دارم.

دیدگاهتان را بنویسید