میکرو اینورتور Micro inverter

  • توسط elecpro
  • فروردین ۲۲, ۱۳۹۷
  • دیدگاه غیر فعال شده است

میکرواینورتر Micro inverter یکی از دستگاه های لازم و کاربردی در آزمایشگاه های الکترونیک می باشد. در این اینورتر می توانید با استفاده از برق شهری که AC می باشد ولتاژ ۱۲ ولت DC در خروجی تولید کنید و برای روشن کردن دیوایس ها استفاده کنید. در ادامه به توضیح این می پردازیم.

مدار شارژ کننده باتری

این مدار شامل دو مرحله شارژ کردن باتری با Cut-off کردن و نشان دهنده میزان باتری و یک مدار اینورتر کوچک می باشد. مدار شارژ از آی سی IC1 تشکیل شده است که در تصویر زیر مشاهده می کنید. زمانی که برق وصل باشد ولتاژ Gate تریستور از طریق دیود D3 تامین می شود و SCR1 شروع به شارژ کردن باتری می کند.

charge-circuit

مدار نمایش دهنده میزان باتری و اینورتر در زیر می بینی. سیستم چک کردن میزان باتری از دو ترانزیستور T1 و T2 از مدل (BC547) تشکیل شده است. زمانی که باتری شارژ شد (برای ولتاژ بالاتر از ۱۰٫۵V) چراغ LED روشن می شود و بازر PZ1 دیگر صدا نمی دهد به عبارت دیگر اگر سطح ولتاژ پایین بیاید چراغ روشن نمی باشد و بازر صدا می دهد.

charge-indicator-micro-inverter

اینورتر شامل آی سی IC2 از مدل CD4047 است که در فرکانس برق شهری ۵۰ هرتز کار می کند. Q و Q بار سیگنال ترانزیستورهای ماسفت T4 و T3 را تامین می کند و در نهایت اینورتر توسط خازن C1 فیلتر می شود.

شما می توانید برای سفارش مدار و PCB این مدار از طریق فرم تماس با ما اقدام کنید.

قبلی «
بعدی »

فارغ التحصیل دوره کارشناسی رشته برق الکترونیک دانشگاه صنعتی جندی شاپور , و دانشجوی کارشناسی ارشد الکترونیک دانشگاه شهید بهشتی، علاقه زیاد به برنامه نویسی AVR و ARM و DSP و طراحی مدار PCB از علایق می باشد و همچنین دارای 5 سال سابقه کاری مرتبط با الکترونیک دارم.