آموزش PLC لوگو

logo یکی از کنترلرهای ساده و ارزان قیمت PLC می باشد که در اکثر کارهای پروژه ای و صنعتی اجرا می شود میتوان گفت ابتدای یادگیری در حوزه plc ها و رله های قابل برنامه ریزی، لوگو ی شرکت زیمنس می باشند. در ادامه با آموزش PLC لوگو همراه شوید.

logo

با پیشرفت تکنولوژی و ساخت کارخانه های بزرگ صنعتی نیاز به کنترل وسایل و تجهیزات کارگاهی احساس می شود به همین دلیل شرکت زیمنس، سخت افزار با مقیاس کوچکی برای این کار طراحی و ساخته است که می توان بسیاری از پروژه های صنعتی و دانشگاهی را با این سخت افزار کوچک انجام داد. این سخت افزار که لوگو logo نام دارد به صورت compact می باشد و برنامه ریزی این سخت افزار توسط کلید های روی آن انجام می شود و برنامه اصلی این کنترلر از طریق نرم افزارهایی مانند Logo Soft Comfort انجام می شود.

PLC بسیاری از کارهای مهندسان برق را بسیار آسان تر کرده است به طوری که دیگر لازم به سیم کشی و سخت افزار سیستم کنترل تغییر کند بلکه لازم است برنامه ای برای کنترلر لوگو نوشته شود و به PLC ارسال شود تا آن بتواند دستورات کاربر را اجرا کند. به همین دلیل شرکت زیمنس با ساخت لوگو با ویژگی ها و امکانات زیاد این امکان را برای مهندسان برق فراهم آورده است.

دو فایل آموزشی برای یادگیری لوگو نوشته احمد طهماسبی و فایل پاورپونت برای شما در نظر گرفته شده است که می توانید آن ها را در زیر دانلود و مطالعه کنید. امیدواریم از این مطلب خوشتان آمده باشد.

منبع : الکترونیک پروژه

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید