ساخت مولتی متر دیجیتال + شماتیک

یکی از لوازم اندازه گیری در صنعت و دانشگاه مولتی متر دیجیتال می باشد که یک مهندس به این وسیله بسیار احتیاج دارد. داشتن یک مولتی متر مخصوصا دیجیتالی امروزه به یکی از واجبات مهندس الکترونیک تبدیل شده است که می توان برای عیب یابی و ساخت بردهای الکترونیکی از آن استفاده کند. در اینجا شما می توانید با کارکرد و ساخت مولتی متر دیجیتال آشنا شوید.

Digital_Panel_Meter_Photo

در این پروژه شما می توانید با استفاده از این مدار، ولتاژ، جریان یا هر سیگنال آنالوگ دیگری که به برد وصل می کنید را روی سون سگمنت ها مشاهده کنید. در مدار این وسیله از مبدل آنالوگ به دیجیتال ۷۱۰۷ که بسیار کاربردی می باشد استفاده شده است. این آی سی ICL7107 یک تبدیل کننده ADC می باشد که دارای مصرف کم، تبدیل کننده ۱/۳ آنالوگ به دیجیتال است.

ویژگی های مدار

 استفاده از منبع تغذیه ۵ ولت در ۸۰mA / رنج ولتاژی ۰ تا ۰٫۲ ولت / مصرف کم جریان / استفاده از جامپر بر روی برد برای نمایش رنج / استفاده از پتاسیومتر برای صفر کردن خودکار سیستم در داخل آی سی

شرح مدار

در این مدار شما می توانید ۵ ولت لازم برای روشن کردن این وسیله را به CN2 وصل کنید و ولتاژ یا سیگنال آنالوگی که می خواهید اندازه گیری کنید از طریق CN1 اندازه بگیرید. آی سی ICL7107 سیگنال آنالوگ دریافتی را گرفته و به اعداد دیجیتال صفر و یک تبدیل می کند که می توانید به سون سگمنت هایی که در مدار گذاشته شده است متصل کنید.

multimeter-schm-7107-1

multimeter-schm-7107-2

شما می توانید برای سفارش فایل شماتیک و PCB این مدار از طریق فرم تماس با ما اقدام کنید.

قبلی «
بعدی »

فارغ التحصیل دوره کارشناسی رشته برق الکترونیک دانشگاه صنعتی جندی شاپور , و دانشجوی کارشناسی ارشد الکترونیک دانشگاه شهید بهشتی، علاقه زیاد به برنامه نویسی AVR و ARM و DSP و طراحی مدار PCB از علایق می باشد و همچنین دارای 5 سال سابقه کاری مرتبط با الکترونیک دارم.

دیدگاهتان را بنویسید